مراحل انجام اپلای چیست؟[با ذکر تمام قوانین و جزئیات]

اپلای

تحصیل در خارج از کشور برای همه دانشجویان مهم است، اما دراین‌بین فقط تعداد اندکی از آن ها به دنبال تحقق این هدف خود می‌روند. اگر قصد رفتن دارید، کار سخت و دشواری پیشروی شما نیست اما جزئیات کار زیاد است و همه آن ها را باید به‌خوبی و به کمک یک مؤسسه و افرادی که در این زمینه خبره هستند، انجام دهید.

یکی از عبارت‌هایی که در مهاجرت تحصیلی بسیار شنیده می‌شود، اپلای است که در ادامه روند معمول آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم که برای انجام آن ها مؤسسه استاد پژوهش با نیروهای خبره و قیمتی مناسب در کنار شما خواهد بود.

اپلای چیست؟

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند و به دنبال اخذ پذیرش توسط یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان هستند، باید مراحل مختلفی مانند ارسال درخواست، انتخاب دانشگاه، اخذ ویزا، رفتن به سفارت، انتخاب استاد و … را انجام دهد که به تمام این موارد اپلای گفته می‌شود.

دانشجویان رشته‌های مختلف و مقاطع مختلف باید هرکدام از این موارد را به‌خوبی انجام دهند تا بتوانند به دانشگاه موردنظر خود دست پیدا کنند. اپلای 2022 هر دانشگاهی نیز از قواعد جدید خود پیروی می‌کند که شما قبل از هر کاری باید این قوانین را به‌خوبی بدانید که می‌توانید از مشاورین مؤسسه ما در این زمینه کمک بگیرید.

مراحل انجام اپلای

هرکدام از کشورها و دانشگاه‌های مراحل مختلف و متفاوتی را برای پذیرش دانشجویی دارند که همین امر شرایط اپلای را متفاوت می‌کند. به‌عنوان‌مثال اپلای اتریش با  اپلای ژاپن کاملاً متفاوت است و در هرکدام باید تمام جزئیات و خواسته‌ها به‌خوبی انجام شود. اما با همه این اوصاف شما بایدمراحلی را طی کنید که در ادامه آن ها را شرح داده‌ایم:

  1. داشتن مدرک زبان

یکی از مواردی که در اخذ پذیرش تحصیلی مهم است، داشتن مدرک زبان می‌باشد پس دانشجو باید نسبت به گرفتن مدرک و تقویت زبان خود اقدام کند. البته برخی از کشورها از یک آزمون ورودی برای زبان کمک می‌گیرند تا دانشجو در کشور موردنظر مراحل یادگیری زبان را تکمیل کند.

برای اپلای آمریکا شما نیاز به مدرک زبان آیلتس دارید پس نسبت به زبان خود بی‌تفاوت نباشید.

  1. انتخاب کشور و دانشگاه

برای اپلای کردن باید کشور و رشته و حتی دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کنید، اما نباید خود را تنها محدود به یک دانشگاه و یک کشور کنید بلکه باید دست‌کم سه تا چهار کشور را در نظر داشته باشید و برای اپلای اقدام کنید. با این کار امکان اخذ پذیرش شما بالا می‌رود. شما می‌توانید برای کشورهای زیر اقدام به مهاجرت کنید:

  • اپلای آلمان
  • اپلای فرانسه
  • اپلای کانادا
  • و …

مؤسسه استاد پژوهش تمام شرایط و قوانین کشور مقصد را به صورت جزئی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

  1. گردآوری و ترجمه تمام مدارک

دانشجو باید تمام سوابق تحصیلی لازم را جمع‌آوری کند و همه آن ها را به زبان دانشگاه موردنظر ترجمه نماید. مؤسسه ما تمامی مدارکی را که نیاز دارید، با قیمتی بسیار مناسب ترجمه می‌کند که گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

  1. نوشتن انگیزه نامه

نوشتن sop یا همان انگیزه نامه از مواردی است که باید انجام دهید. در این فرم باید کاملاً صادقانه صحبت کنید و مراحل تحصیلی خود را با ذکر تاریخ به ثبت برسانید. هدف شما از انتخاب دانشگاه موردنظر، آینده تحصیلی، مزایای دانشگاه برای فرد، علاقه به رشته و … از مواردی است که در انگیزه نامه به ثبت می‌رسد.

تیم مؤسسه استاد پژوهش با فعالیتی چندساله شما را در نوشتن انگیزه نامه که بخش مهمی از اپلای است، راهنمایی می‌کند.

  1. انجام مراحل ارسال مدارک و منتظر ماندن برای اپلای

یکی از اساتید دانشگاه مربوطه باید شما را بپذیرد که در نهایت شما باید تمام مدارک خود را به صورت ترجمه شده ارسال کنید و در اپلیکیشن‌های دانشگاه‌ها ثبت‌نام نمایید. پس از این باید منتظر تأیید یا عدم تا درخواست بمانید.

همه این مراحل دارای جزئیات دقیق‌تری است و نباید نسبت به آن ها بی‌توجه بود بنابراین اگر قصد اپلای کردن را دارید و در این زمینه به مشاوره‌های تخصصی و حرفه‌ای نیازمندید، می‌توانید با ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید