انجام تمام مراحل ویراستاری کتاب با بهترین قیمت-استاد پژوهش

ویراستاری کتاب 

ویراستاری کتاب برای افرادی که قصد منتشر کردن کتاب خود را دارند، بسیار مهم است. انجام ندادن ویراستاری از فروش کتاب و استفاده آن به‌شدت می‌کاهد و زحمت چندین‌ساله نویسنده و یا مترجم آن را هدر می‌دهد. پس ویراستاری کتاب کاری حرفه‌ای است که نباید آن را به هرکسی سپرد.

مؤسسه استاد پژوهش یک مؤسسه معتبر با رزومه چندین‌ساله است که از ویراستاران حرفه‌ای و کاربلد تشکیل شده است. در این مؤسسه ویرایش کتاب در هر سطحی انجام می‌گیرد و شما را از رفتن به جاهایی دیگر بی‌نیاز می‌کند.

ویراستاری کتاب‌های ترجمه شده

ویراستاری در هر نوع کتابی لازم و ضروری است، اما در کتاب‌های ترجمه شده وجود ویراستار و کار آن بسیار به چشم می‌آید. اگر علائم نگارشی، تطابق بین فعل و فاعل و … به‌خوبی رعایت نشده باشد مفهوم کتاب به‌درستی به مخاطب نخواهد رسید و این سبب می‌شود که کتاب توسط افراد حرفه‌ای مورد نقد قرار بگیرد.

یک ویراستار حرفه‌ای متن را به‌گونه‌ای ویرایش می‌کند که مخاطب با نوشته‌ها ارتباط برقرار کند و سبب بالارفتن ارزش آن خواهد شد. شما می‌توانید سفارش ویراستاری کتاب را در سایت ما به ثبت برسانید و از خدمات متنوع ما بهره‌مند شوید.

انواع ویراستاری کتاب

ویراستاری کتاب دارای انواع مختلفی است که در زمان مراجعه به مؤسسه استاد پژوهش قیمت ویراستاری کتاب بر اساس نوع آن تعیین می‌گردد. در ادامه انواع ویراستاری کتاب را لیست کرده‌ایم:

  • ویراستاری ظاهری کتاب

در ویراستاری ظاهری کتاب ویراستار به دنبال آن است که ظاهری یکدست و زیبا را در کتاب ایجاد کند. بررسی رسم‌الخط‌های به‌کاررفته در متن، نوع فونت، غلط‌های املایی و … در این دسته از ویراستاری انجام می‌شود. در واقع در این نوع ویراستاری، ویراستار به دنبال آن است که هر چیزی درست و در جای خود به‌کاررفته باشد.

فرمت‌بندی کتاب به‌خوبی توسط ویراستار انجام می‌گیرد که در زمان خواندن کتاب نکته‌ای مهم می‌باشد.

  • ویراستاری دستوری کتاب

برای یک ویراستاری حرفه‌ای سطح دیگری از ویرایش کتاب به نام ویرایش دستوری ذکر می‌شود. در این نوع ویراستاری تمام موارد مربوط علائم نگارشی چون نقطه، پرانتز، دونقطه و … معطوف می‌شود. شاید برخی از ما نسبت به کارایی و اثر مهم این علائم در متن‌ها بی‌توجه باشیم، اما این علائم اگر در جای درست به کار برده نشوند حتماً معنا و مفهوم عوض خواهد شد.

  • ویراستاری ادبی کتاب

یک سطح دیگر از ویراستاری، ویراستاری ادبی کتاب است که در واقع در این سطح متن از لحاظ ساختاری و دستور زبانی تطابق بررسی می‌شود و این ویراستاری زمانی به بهترین شکل انجام می‌شود که سبک و سیاق نویسنده در آن حفظ شود.

ویراستاری نگارشی کتاب یا همان ویراستاری ادبی از اهمیت بالایی برخوردار است پس انجام آن را به فرد حرفه‌ای بسپارید تا در نهایت به متن نوشته شده بتوان اعتماد کرد.

  • ویراستاری علمی کتاب

در این نوع سطح دانش ویراستار در زمینه علمی است و با بررسی کتاب به صداقت اطلاعات ذکر شده و صحت آن ها می‌پردازد. در واقع اگر اشتباه و خطایی علمی و تخصصی در محتوا دیده شود، ویراستار آن را برطرف می‌کند و سبب می‌شود که خواننده به نوشته‌ها اعتماد بیشتری داشته باشد.

علاوه بر این ویراستار سبب می‌شود که متن خسته‌کننده و تکراری نباشد زیرا برخی از نویسنده‌ها مدام یک مطلب را تکرار می‌کنند. همچنین یک ویراستار محتوایی توانایی اضافه‌کردن برخی از موارد که در کتاب ذکر نشده‌اند را دارا می‌باشد.

تیم ما ویراستاری فوری را باکیفیت دلخواه شما تولید می‌کند. همچنین برای هزینه ویراستاری بر اساس سطح و نوع ویراستاری عمل کرده است که قیمت‌های آن بسیار اقتصادی است. اگر قصد ویراستاری کتاب را دارید، حتماً به سایت ما مراجعه کنید.

اگر نویسنده‌ای هستید که می‌خواهید مطمئن شوید کتابتان از بالاترین کیفیت برخوردار است، احتمالاً در جستجوی یک سرویس ویرایش کتاب جامع و در عین حال مقرون‌به‌صرفه بوده‌اید. شما چیزی می‌خواهید که دست‌نوشته‌تان را از خوب به عالی برساند، اما نمی‌خواهید در این فرآیند پول را خراب کنید. خوشبختانه، این پست وبلاگ اینجا برای کمک است. در آن، ما تمام مراحل مربوط به ویرایش کتاب را بررسی خواهیم کرد و در مورد چگونگی انجام آنها با بهترین قیمت بحث خواهیم کرد. چه در زمینه ویرایش یا تصحیح محتوا به کمک نیاز داشته باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که منجر به ساخت یک اثر با کیفیت بالا با هزینه معقول می شود، بخوانید.

ویرایش تخصصی کتاب ویراستاری کتب علمی و دانشگاهی

اکثر نویسندگان با فرآیند ویرایش کتاب آشنا نیستند و بنابراین نمی توانند خدمات مختلف موجود را ارزیابی کنند یا قضاوت کنند که آیا یک ویرایشگر خاص برای کتاب آنها مناسب است یا خیر. علاوه بر این، اکثر نویسندگان زمان یا تخصص لازم برای ویرایش کتاب های خود را ندارند. اینجاست که خدمات تخصصی ویرایش کتاب وارد می شود.

انواع مختلفی از ویرایش کتاب وجود دارد، از ویرایش توسعه ای گرفته تا ویرایش نسخه برداری و تصحیح. ویراستاران توسعه‌دهنده روی ساختار و محتوای کلی کتاب کار می‌کنند، در حالی که ویراستاران بر روی دستور زبان، سبک و وضوح تمرکز می‌کنند. تصحیح کنندگان خطاهای املایی، نقطه گذاری و دستور زبان را بررسی می کنند.

هزینه ویرایش کتاب بسته به نوع ویرایش مورد نیاز، طول کتاب و تجربه ویراستار می تواند متفاوت باشد. با این حال، نکات کلی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بهترین قیمت را برای نیازهای ویرایش کتاب خود دریافت کنید:

خرید کنید و قیمت ها را از ویرایشگران مختلف مقایسه کنید.

– بر اساس نوع ویرایش مورد نیاز (توسعه، ویرایش، تصحیح) و طول کتاب خود، نقل قول دریافت کنید.

-در مورد ضرب الاجل ها و انتظارات خود شفاف باشید.

-اگر با بودجه کم کار می کنید، تخفیف بخواهید.

سفارش ویرایش کتاب

اگر به دنبال ویرایش کتاب خود با بودجه هستید، ممکن است از خود بپرسید که مراحل مختلف ویرایش را با چه ترتیبی باید انجام دهید. در اینجا یک راهنمای سریع وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین تصمیم را برای کتاب و کیف پول خود بگیرید.

1. ویرایش توسعه ای – این ویرایش تصویر بزرگ است که به شما در سازماندهی و ساختار کتابتان کمک می کند. همچنین این گران‌ترین نوع ویرایش است، بنابراین اگر پول کم است، ممکن است بخواهید این مرحله را برای بعد ذخیره کنید.

2. ویرایش کپی – این ویرایش ساده ای است که دستور زبان و علائم نگارشی شما را پاک می کند. هزینه کمتری نسبت به ویرایش توسعه‌دهنده دارد، بنابراین اگر بودجه کمی دارید، ممکن است این نقطه شروع باشد.

3. تصحیح – این ویرایش نهایی است که قبل از چاپ کتاب شما خطاهای باقی مانده را تشخیص می دهد. این کم‌هزینه‌ترین نوع ویرایش است، بنابراین اگر واقعاً سکه‌ها را فشار می‌دهید، می‌توانید این مرحله را برای آخرین بار ذخیره کنید.

مهم نیست که آنها را به چه ترتیبی انجام می دهید، هر سه این مراحل برای ایجاد یک کتاب صیقلی و حرفه ای مهم هستند. بنابراین در فرآیند ویرایش کوتاهی نکنید – در نهایت ارزش آن را دارد!

ویرایش کتاب و انواع آن در چاپ کتاب

ویرایش کتاب برای فرآیند انتشار ضروری است و انواع مختلفی از ویرایش وجود دارد که در مراحل مختلف اتفاق می افتد. در اینجا مروری کوتاه بر انواع مختلف ویرایش کتاب، به ترتیب زمانی که در فرآیند انتشار اتفاق می‌افتند، آمده است:

ویرایش توسعه ای: همچنین به عنوان ویرایش “تصویر بزرگ” شناخته می شود، این نوع ویرایش در اوایل اتفاق می افتد و به ساختار و محتوای کلی کتاب نگاه می کند. ویراستاران توسعه سوالاتی مانند “آیا این کتاب برای مخاطبان شما مناسب است؟” و “آیا استدلال یا داستان با هم حفظ می شود؟”

ویرایش کپی: این نوع ویرایش بعد از مرحله توسعه اتفاق می افتد و به جملات و پاراگراف های فردی نگاه می کند. ویراستاران کپی مواردی مانند دستور زبان، علائم نگارشی و اشتباهات تایپی را بررسی می‌کنند و همچنین مطمئن می‌شوند که هر جمله به‌آرامی در جمله بعدی جاری می‌شود.

تصحیح: تصحیح آخرین مرحله ویرایش است و پس از تایپ شدن نسخه انجام می شود. تصحیح‌کننده‌ها هرگونه خطا یا غلط املایی باقی‌مانده را بررسی می‌کنند و مطمئن می‌شوند که همه چیز در صفحه با آنچه در اصل در نسخه نوشته شده مطابقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید