انجام پایان نامه شاهرود+ مقاله + پروژه

تماس با استادپژوهش

مشاوره و انجام پایان نامه توسط اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در مقطع ارشد و دکتری

(به صورت تضمینی)

شماره تماس : 09356661302

انجام پایان نامه شاهرود

تقریباً همه ما – حتی اگر آگاهانه این کار را انجام ندهیم – در ابتدای مقاله به دنبال تراکم یک یا دو جمله‌ای از استدلال یا تحلیلی هستیم که در پی خواهد آمد. ما به آن تراکم به عنوان یک بیانیه پایان نامه اشاره می کنیم.
چرا مقاله شما باید حاوی بیانیه پایان نامه باشد؟

ایده های خود را با تقطیر آنها در یک یا دو جمله آزمایش کنید
برای سازماندهی بهتر و توسعه استدلال خود
تا به خواننده خود یک “راهنما” برای استدلال خود ارائه دهید

به طور کلی، اگر پایان نامه را به عنوان پاسخی به سؤالی که مقاله شما بررسی می کند، در نظر بگیرید، بیانیه پایان نامه شما به این اهداف دست خواهد یافت.
چگونه می توانید یک بیانیه پایان نامه خوب بنویسید؟

در اینجا چند نکته مفید برای شروع شما آورده شده است. می توانید به پایین پیمایش کنید یا پیوندی را به یک موضوع خاص انتخاب کنید.

نحوه ایجاد بیانیه پایان نامه در صورت اختصاص موضوع
چگونه می توان یک بیانیه پایان نامه را در صورت عدم تخصیص موضوع ایجاد کرد
چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی را از یک ضعیف تشخیص دهیم

نحوه ایجاد بیانیه پایان نامه در صورت اختصاص موضوع

تقریباً تمام تکالیف، صرف نظر از اینکه چقدر پیچیده باشند، می توانند به یک سؤال خلاصه شوند. پس اولین قدم شما این است که تکلیف را به یک سوال خاص تبدیل کنید. به عنوان مثال، اگر تکلیف شما این است: «گزارشی برای هیئت مدیره مدرسه محلی بنویسید که مزایای بالقوه استفاده از رایانه در کلاس چهارم را توضیح دهد»، درخواست را به سؤالی مانند «مزایای بالقوه استفاده از رایانه در کلاس چهارم» تبدیل کنید. کلاس چهارم؟» پس از انتخاب سؤالی که مقاله شما به آن پاسخ خواهد داد، یک یا دو جمله کامل در پاسخ به آن سؤال بنویسید.

س: “مزایای بالقوه استفاده از کامپیوتر در کلاس چهارم چیست؟”

پاسخ: «مزایای بالقوه استفاده از رایانه در کلاس چهارم ابتدایی است. . ”

یا

پاسخ: «استفاده از رایانه در کلاس چهارم نویدبخش بهبود است. . ”

انجام پایان نامه در شاهرود و پروژه

[بازگشت به بالا]
چگونه می توان یک بیانیه پایان نامه را در صورت عدم تخصیص موضوع ایجاد کرد

حتی اگر تکلیف شما سؤال خاصی را مطرح نکند، بیانیه پایان نامه شما هنوز باید به سؤالی در مورد موضوعی که می خواهید بررسی کنید پاسخ دهد. در این شرایط، وظیفه شما این است که بفهمید می‌خواهید درباره چه سؤالی بنویسید.

یک بیانیه پایان نامه خوب معمولاً شامل چهار ویژگی زیر است:

موضوعی را مطرح کنید که افراد منطقی ممکن است در مورد آن اختلاف نظر داشته باشند
به موضوعی بپردازید که با توجه به ماهیت تکلیف می توان به اندازه کافی با آن برخورد کرد
یک ایده اصلی را بیان کند
نتیجه گیری خود را در مورد یک موضوع بیان کنید

بیایید ببینیم که چگونه یک بیانیه پایان نامه برای یک مقاله سیاست اجتماعی ایجاد کنیم.

موضوع را طوفان فکری کنید.
فرض کنید کلاس شما بر مشکلات ناشی از تغییرات در عادات غذایی آمریکایی ها تمرکز دارد. متوجه می شوید که به میزان مصرف شکر آمریکایی ها علاقه مند هستید.

شما با یک بیانیه پایان نامه مانند این شروع می کنید:

مصرف شکر.

این قطعه یک بیانیه پایان نامه نیست. در عوض، به سادگی یک موضوع کلی را نشان می دهد. علاوه بر این، خواننده شما نمی داند که می خواهید در مورد مصرف شکر چه بگویید.

موضوع را محدود کنید.
با این حال، مطالعه شما در مورد این موضوع، شما را به این نتیجه رسانده است که کودکان دبستانی بسیار بیشتر از آنچه سالم است، شکر مصرف می کنند.

شما پایان نامه خود را به شکل زیر تغییر می دهید:

کاهش مصرف شکر توسط کودکان دبستانی.

این قطعه نه تنها موضوع شما را اعلام می کند، بلکه بر یک قشر از مردم تمرکز می کند: کودکان دبستانی. علاوه بر این، موضوعی را مطرح می‌کند که افراد معقول می‌توانند در مورد آن اختلاف نظر داشته باشند، زیرا در حالی که اکثر مردم ممکن است موافق باشند که کودکان بیشتر از گذشته شکر مصرف می‌کنند، اما همه درباره آنچه باید انجام شود یا چه کسی باید آن را انجام دهد توافق ندارند. باید توجه داشته باشید که این بخش بیانیه پایان نامه نیست زیرا خواننده شما نتیجه گیری شما را در مورد موضوع نمی داند.

در مورد موضوع موضع بگیرید.
بعد از مدتی فکر کردن در مورد موضوع، تصمیم می گیرید که آنچه واقعاً می خواهید در مورد این موضوع بگویید این است که باید کاری کرد تا میزان مصرف قند این کودکان کاهش یابد.

شما بیانیه پایان نامه خود را به شکل زیر اصلاح می کنید:

باید به انتخاب غذا و نوشیدنی در دسترس کودکان دبستانی توجه بیشتری شود.

این بیانیه موضع شما را تایید می کند، اما عبارت توجه بیشتر و انتخاب غذا و نوشیدنی مبهم است.

از زبان خاصی استفاده کنید
شما تصمیم می گیرید منظور خود را در مورد انتخاب غذا و نوشیدنی توضیح دهید، بنابراین می نویسید:

کارشناسان تخمین می زنند که نیمی از کودکان دبستانی 9 برابر مقدار توصیه شده روزانه شکر مصرف می کنند.

این بیانیه خاص است، اما یک پایان نامه نیست. به جای اظهار نظر، صرفاً یک آمار گزارش می دهد.

بر اساس حمایتی که به وضوح بیان شده است، ادعا کنید.
در نهایت یک بار دیگر بیانیه پایان نامه خود را به شکل زیر بازبینی می کنید:

از آنجایی که نیمی از کودکان دبستانی آمریکایی 9 برابر مقدار توصیه شده روزانه شکر مصرف می کنند، مدارس باید موظف شوند نوشیدنی های موجود در دستگاه های نوشابه را جایگزین کنند.

جایگزین های سالم است.

توجه کنید که پایان نامه چگونه به این سوال پاسخ می دهد که “برای کاهش مصرف شکر توسط کودکان چه باید کرد و چه کسی باید این کار را انجام دهد؟” وقتی شروع به فکر کردن در مورد مقاله کردید، ممکن است سوال خاصی در ذهن نداشته باشید، اما هر چه بیشتر درگیر موضوع می‌شوید، ایده‌های شما مشخص‌تر می‌شود. پایان نامه شما تغییر کرد تا بینش جدید شما را منعکس کند.

[بازگشت به بالا]
چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی را از یک ضعیف تشخیص دهیم
1. یک بیانیه تز قوی نوعی موضع گیری دارد.

به یاد داشته باشید که پایان نامه شما باید نتیجه گیری شما را در مورد یک موضوع نشان دهد. به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن مقاله ای برای یک کلاس در مورد تناسب اندام هستید، ممکن است از شما خواسته شود که یک محصول محبوب کاهش وزن را برای ارزیابی انتخاب کنید. در اینجا دو بیانیه پایان نامه وجود دارد:

مکمل چای گیاهی موز جنبه های منفی و مثبتی دارد.

این یک بیانیه پایان نامه ضعیف است. اول اینکه نمی تواند موضع بگیرد. دوم اینکه عبارت جنبه های منفی و مثبت مبهم است.

از آنجایی که مکمل چای گیاهی موز باعث کاهش وزن سریع می شود که منجر به از دست دادن عضلات و توده بدون چربی بدن می شود، خطر بالقوه ای برای مشتریان به همراه دارد.

این یک تز قوی است زیرا موضع می گیرد و به دلیل خاص بودن.
2. بیانیه تز قوی بحث را توجیه می کند.

پایان نامه شما باید نقطه بحث را نشان دهد. اگر وظیفه شما نوشتن مقاله ای در مورد سیستم های خویشاوندی است، با استفاده از خانواده خود به عنوان مثال، ممکن است به یکی از این دو بیانیه پایان نامه برسید:

خانواده من یک خانواده بزرگ هستند.

این یک تز ضعیف است زیرا صرفاً یک مشاهده را بیان می کند. خواننده شما نمی تواند منظور بیانیه را بگوید و احتمالاً خواندن را متوقف خواهد کرد.

در حالی که اکثر خانواده‌های آمریکایی ازدواج فامیلی را تهدیدی برای ساختار خانواده هسته‌ای می‌دانند، بسیاری از خانواده‌های ایرانی، مانند خانواده من، معتقدند که این ازدواج‌ها به تقویت پیوندهای خویشاوندی در یک خانواده بزرگ کمک می‌کند.

این یک تز قوی است زیرا نشان می دهد که چگونه تجربه شما با دیدگاهی که به طور گسترده پذیرفته شده است در تضاد است. یک استراتژی خوب برای ایجاد یک پایان نامه قوی این است که نشان دهید موضوع بحث برانگیز است. خوانندگان علاقه مند خواهند بود که بقیه مقاله را بخوانند تا ببینند چگونه از نظر خود حمایت می کنید.
3. یک بیانیه تز قوی یک ایده اصلی را بیان می کند.

خوانندگان باید بتوانند متوجه شوند که مقاله شما یک نکته اصلی دارد. اگر بیانیه پایان نامه شما بیش از یک ایده را بیان می کند، ممکن است خوانندگان خود را در مورد موضوع مقاله خود گیج کنید. مثلا:

شرکت ها باید از پتانسیل بازاریابی اینترنت استفاده کنند و صفحات وب می توانند هم تبلیغات و هم پشتیبانی مشتری را ارائه دهند.

این یک بیانیه پایان نامه ضعیف است زیرا خواننده نمی تواند تصمیم بگیرد که آیا مقاله در مورد بازاریابی در اینترنت است یا صفحات وب. برای تجدید نظر در پایان نامه، رابطه بین این دو ایده باید واضح تر شود. یکی از راه های تجدید نظر در پایان نامه نوشتن:

از آنجایی که اینترنت مملو از پتانسیل بازاریابی فوق العاده است، شرکت ها باید از این پتانسیل با استفاده از صفحات وب که هم تبلیغات و هم پشتیبانی مشتری را ارائه می دهند، استفاده کنند.

این یک تز قوی است زیرا نشان می دهد که این دو ایده به هم مرتبط هستند. نکته: بسیاری از عبارات پایان نامه واضح و جذاب حاوی کلماتی مانند چون، زیرا، پس، اگر چه، مگر، و با این حال هستند.
4. بیانیه پایان نامه قوی خاص است.

بیانیه پایان نامه باید دقیقاً نشان دهد که مقاله شما در مورد چه چیزی خواهد بود و به شما کمک می کند مقاله خود را در یک موضوع قابل مدیریت نگه دارید. برای مثال، اگر در حال نوشتن یک مقاله هفت تا ده صفحه ای در مورد گرسنگی هستید، ممکن است بگویید:

گرسنگی در جهان علل و عوارض زیادی دارد.

این یک بیانیه پایان نامه ضعیف به دو دلیل عمده است. اولاً، گرسنگی جهان را نمی توان در هفت تا ده صفحه به طور کامل مورد بحث قرار داد. دوم، بسیاری از علل و آثار مبهم است. شما باید بتوانید علل و اثرات خاص را شناسایی کنید. یک پایان نامه اصلاح شده ممکن است به شکل زیر باشد:

گرسنگی در Glandelinia ادامه دارد زیرا مشاغل کمیاب است و کشاورزی در خاک نابارور به ندرت سودآور است.

این یک تز قوی است زیرا موضوع را به موضوعی خاص تر و قابل کنترل تر محدود می کند و همچنین دلایل خاص وجود گرسنگی را مشخص می کند.

تولید شده توسط Writing Tutorial Services، دانشگاه ایندیانا، Bloomington، IN

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نوشته‌های تازه