نوشتن بیزینس پلن حرفه ای برای جذب سرمایه گذاران-استاد پژوهش

تماس با استادپژوهش

مشاوره و انجام پایان نامه توسط اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در مقطع ارشد و دکتری

(به صورت تضمینی)

شماره تماس : 09356661302

نگارش بیزینس پلن

یکی از مواردی که در کسب‌وکارها و جذب سرمایه‌گذاران مهم است، نوشتن بیزینس پلن می‌باشد. در هر کاری داشتن برنامه و مشخص‌کردن چهارچوب اصلی با ذکر جزئیات راه را برای شما هموارتر می‌کند. بیزینس پلن موارد مختلفی از ریسک‌های ابتدایی تا نحوه فروش و توزیع را همگی در برخواهد داشت و شما را از روند کار به‌خوبی مطلع می‌کند.

انجام بیزینس پلن و نگارش آن از خدماتی است که مؤسسه استاد پژوهش برای شما با بهترین مشاورین انجام خواهد داد و سابقه درخشان آن در این زمینه گواهی بر کیفیت بالای نوشتن طرح و کسب‌وکار می‌باشد.

اهمیت نوشتن بیزینس پلن

نگارش بیزینس مدل مهم است و نباید به آن بی‌توجه باشید زیرا موارد متعددی سبب نیاز به این نوشته 40 صفحه‌ای می‌شود. اگر به دنبال آن هستید که رسیدن به اهدافتان سریع‌تر انجام شود و تمرکزتان بر روی آن ها بالاتر برود، برای انجام طرح کسب‌وکار اقدام نمایید.

همچنین نوشتن بیزینس پلن می‌تواند در شناسایی مواردی که شما را به ورشکستگی و ضرر نزدیک می‌کند، بسیار کارآمد باشد. مؤسسه استاد پژوهش قیمت بیزینس پلن را بسیار منصفانه و مناسب تعیین کرده است که شما می‌توانید برای سفارش با این تیم ارتباط برقرار کنید.

یک مورد مهم دیگر جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است که در صورت داشتن یک طرح توجیهی تجاری کسب‌وکار یا همان بیزینس پلن نظر آن ها را به‌خوبی جذب خواهید کرد. این دلایل به همراه دلایل مختلف دیگر وجود این برنامه را لازم و ضروری می‌کند پس برای آن‌وقت و هزینه صرف کنید.

هدف از نوشتن بیزینس پلن

تمام موارد گفته شده در قسمت قبل هم مزیت و هم اهداف نوشتن مدل کسب‌وکار است، اما دو هدف اصلی نیز برای این پلن و نوشته وجود دارد که در ادامه آن را بررسی کرده‌ایم:

سرمایه‌گذاران در اولین مرحله برای آنکه سرمایه خود را در اختیار شما قرار دهند، نیاز به بررسی پلن بیزینس شما دارند و حتماً آن را از شما درخواست می‌کنند. نداشتن بیزینس پلن این فرصت سرمایه‌گذاری را از شما خواهد گرفت پس از کارشناسان مجرب تیم ما کمک بگیرید.

شما حتی می‌توانید سرمایه‌گذاران خارجی را نیز جذب کنید و با نوشتن بیزینس پلن کانادا و یا کشورهای دیگر سرمایه‌گذاران را به سمت خود و کسب‌وکارتان سوق دهید.

معمولاً برای راه‌اندازی کسب‌وکارها نیاز به سرمایه دارید که بانک‌ها به شما وام و تسهیلات اعطا خواهند کرد. بانک برای آنکه به شما تسهیلات اعطا کند، نوع درآمدزایی و پلن را از شما خواستار است بنابراین باید انجام بیزینس مدل را در اولویت خود قرار داده باشید.

هرکدام از این پلن‌ها با یکدیگر متفاوت است و مواردی که در آن ها ذکر می‌شود باید کاملاً صادقانه و در راستای جلب نظر بانک‌ها و سرمایه‌گذاران بیان گردد. خوشبختانه مؤسسه استاد پژوهش با داشتن سال‌ها سابقه در نوشتن business plan، یک انتخاب مطمئن می‌باشد.

نوشتن و نگارش بیزینس پلن

قانون قواعد و داشتن گام‌های مختلف در زمان نوشتن پلن کسب‌وکار می‌طلبد که جزئیات به بهترین شکل در این برنامه درج شود. یک نوشته چند صفحه‌ای که آینده کاری شما را رقم می‌زند، باید کاملاً ماهرانه و کارشناسی شده به ثبت برسد. در مؤسسه استاد پژوهش تمام گام‌ها و موارد مطابق با روند کار به صورت حرفه‌ای ثبت خواهد شد.

همچنین علاوه بر نوشتن این پلن، تیم ما در زمینه نگارش بیزینس پلن نیز فعالیت دارد و در هر لحظه پاسخگوی شماست تا بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهد.

هزینه بیزینس پلن توسط مؤسسه ما کاملاً توافقی است و نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید. پس اگر به دنبال نوشتن بیزینس پلن هستید و یا اینکه سؤالی در این زمینه داشتید، حتماً با ما و همکارانمان تماس برقرار کنید.

آیا شما یک کارآفرین هستید که به دنبال ارتقاء کسب و کار خود به سطح بعدی هستید؟ چه در حال شروع یک سرمایه‌گذاری جدید باشید و چه در تلاش برای افزایش یک سرمایه‌گذاری موجود، داشتن یک طرح کسب‌وکار خوب ضروری است. نه تنها به شما کمک می کند تا اهداف و استراتژی های خود را تعریف کنید، بلکه به عنوان یک ابزار قدرتمند برای جذب سرمایه گذار عمل می کند. در این پست استاد پژوهش، ما شما را در فرآیند نوشتن یک طرح کسب و کار حرفه‌ای راهنمایی می‌کنیم که توجه را جلب کرده و در حامیان بالقوه اعتماد ایجاد کند. پس بیایید شروع کنیم!

چگونه یک طرح کسب و کار کامل و حرفه ای بنویسیم؟

برای نوشتن یک طرح کسب و کار کامل و حرفه ای، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

خلاصه اجرایی: این یک نمای کلی از کسب و کار شما، شامل بیانیه ماموریت شرکت، محصولات یا خدمات، بازار هدف و پیش بینی های مالی است.

توضیحات شرکت: این بخش نمای کلی تری از شرکت شما، از جمله تاریخچه، ساختار و قابلیت های آن ارائه می دهد.

تجزیه و تحلیل بازار: در این بخش، باید تحلیلی عمیق از صنعت و بازار هدف خود ارائه دهید. شما باید اطلاعاتی در مورد مشتریان، رقبا و روندهای بازار خود داشته باشید.

طرح فروش و بازاریابی: این بخش استراتژی فروش و بازاریابی شما را مشخص می کند. شما باید جزئیات برنامه ریزی خود را برای جذب و حفظ مشتریان بیان کنید. همچنین باید اطلاعاتی در مورد استراتژی قیمت گذاری و فعالیت های تبلیغاتی خود داشته باشید.

برنامه عملیاتی: این بخش عملیات روزانه کسب و کار شما را پوشش می دهد. این باید شامل اطلاعاتی در مورد فرآیند تولید یا ارائه خدمات و همچنین ساختار سازمانی شما باشد.

طرح مالی: مسلماً این مهمترین بخش از برنامه تجاری شما است. در اینجا، باید پیش بینی های مالی کسب و کار خود را ارائه دهید. این شامل اطلاعاتی در مورد درآمد، هزینه ها، سرمایه مورد نیاز و سودآوری شما خواهد بود.

نمونه طرح کسب و کار و انواع آن برای کسب و کارها

طرح کسب و کار یک سند رسمی است که اهداف و اهداف یک کسب و کار را مشخص می کند. همچنین شامل شرح مفصلی از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط کسب و کار، و همچنین بازاریابی و برنامه های مالی است. طرح کسب و کار ابزار مهمی برای جذب سرمایه گذار و تامین مالی از بانک ها یا سایر موسسات وام دهنده است.

سه نوع اصلی از طرح های تجاری وجود دارد:

1. طرح کسب و کار استارتاپ: این نوع طرح کسب و کار توسط استارت آپ ها برای تامین منابع مالی سرمایه گذاران استفاده می شود. این باید شامل اطلاعات تیم مدیریت شرکت، محصول یا خدمات، بازار هدف و پیش بینی های مالی باشد.

2. طرح کسب و کار رشد: این نوع طرح کسب و کار توسط کسب و کارهایی که به دنبال گسترش فعالیت های خود هستند استفاده می شود. این باید شامل اطلاعاتی در مورد وضعیت فعلی شرکت، استراتژی رشد و پیش بینی های مالی باشد.

3. طرح کسب و کار خروج: این نوع از طرح کسب و کار توسط کسب و کارهایی که به دنبال فروش شرکت خود یا عمومی شدن هستند استفاده می شود. این باید شامل اطلاعاتی در مورد وضعیت فعلی شرکت، استراتژی خروج و پیش بینی های مالی باشد.

آموزش طرح کسب و کار برای ارائه به سرمایه گذار

اگر به دنبال نوشتن یک طرح کسب و کار حرفه ای برای جذب سرمایه گذار هستید، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در آن لحاظ کنید. ابتدا باید یک نمای کلی از کسب و کار خود و کارهایی که انجام می دهد ارائه دهید. این باید شامل اطلاعاتی در مورد تاریخچه شرکت شما و همچنین عملیات فعلی و وضعیت مالی آن باشد.

در مرحله بعد، باید اهداف و اهداف تجاری خود را مشخص کنید. در کوتاه مدت و بلندمدت به چه چیزی امیدوار هستید؟ ساختار کسب و کار شما چگونه خواهد بود؟ جریان های درآمدی شما چیست؟ پاسخ به این سوالات به سرمایه گذاران بالقوه ایده روشنی از برنامه های شما برای آینده می دهد.

در نهایت، باید پیش بینی های مالی خود را ارائه دهید. این باید هم داده های تاریخی (در صورت وجود) و هم برآوردهای آتی را شامل شود. انتظار دارید چقدر پول بیاورید؟ چقدر باید برای هزینه های عملیاتی هزینه کنید؟ بازگشت سرمایه مورد انتظار شما چقدر است؟ با ارائه پاسخ‌های واضح و مختصر به این سؤالات، اطلاعاتی را که سرمایه‌گذاران برای تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارتان نیاز دارند، در اختیار آنها قرار می‌دهید.

به دنیای هیجان انگیز کارآفرینی خوش آمدید! اگر آماده اید ایده کسب و کار خود را به سطح بعدی ببرید، یک مرحله مهم وجود دارد که به سادگی نمی توانید از آن بگذرید: ایجاد یک طرح کسب و کار حرفه ای که سرمایه گذاران را جذب می کند. چه از صفر شروع کنید و چه به دنبال رشد یک سرمایه گذاری موجود هستید، داشتن یک برنامه قوی برای تامین بودجه و آماده سازی خود برای موفقیت ضروری است. در این پست، همه چیزهایی را که باید در مورد نوشتن یک طرح تجاری قاتل بدانید که حتی سرسخت ترین سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار می دهد، راهنمایی می کنیم. پس یک فنجان قهوه بردارید و آماده شوید تا یاد بگیرید چگونه رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید!

نوشتن طرح کسب و کار چیست؟

طرح کسب و کار سندی است که اهداف، استراتژی‌ها و نحوه برنامه‌ریزی شما برای دستیابی به آنها را مشخص می‌کند. داشتن یک طرح کسب و کار هنگام جستجوی سرمایه گذاری از سرمایه گذاران خطرپذیر یا سایر سرمایه گذاران مهم است، زیرا به آنها نشان می دهد که در کسب و کار خود فکر کرده اید و در مورد موفقیت آن جدی هستید.

طرح کسب و کار شما باید شامل یک خلاصه اجرایی باشد که یک نمای کلی از کسب و کار شما است. بخشی از تاریخچه شرکت شما، در صورت وجود؛ شرح محصولات یا خدمات شما؛ تجزیه و تحلیل بازار، که صنعت و بازار هدف شما را مورد بحث قرار می دهد. بخشی در مورد استراتژی های بازاریابی و فروش شما؛ بخشی از تیم مدیریت شما؛ یک برنامه مالی، که شامل درآمد و هزینه های پیش بینی شده شما می شود. و در نهایت، ضمیمه هایی با هرگونه اطلاعات اضافی که برای سرمایه گذاران مفید باشد (مانند رزومه پرسنل کلیدی).

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، منابع زیادی برای کمک به نوشتن یک طرح کسب و کار حرفه ای وجود دارد. می توانید الگوها و نمونه ها را به صورت آنلاین بیابید یا مشاوری را برای کمک به شما استخدام کنید.

مراحل نوشتن طرح کسب و کار

با فرض اینکه یک ایده تجاری دارید و تحقیقات اولیه بازار را انجام داده اید، آماده شروع نوشتن طرح کسب و کار خود هستید. در اینجا اجزای اصلی یک طرح کسب و کار آورده شده است:

1. خلاصه اجرایی
2. شرح شرکت
3. تحلیل بازار
4. سازماندهی و مدیریت
5. خط خدمات یا محصول
6. بازاریابی و فروش
7. درخواست تامین مالی
8. پیش بینی های مالی
9. ضمیمه

آموزش نوشتن طرح کسب و کار pdf

اگر به دنبال جذب سرمایه گذار برای کسب و کار خود هستید، یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید نوشتن یک طرح کسب و کار حرفه ای است. اما چگونه یک طرح تجاری بنویسید که سرمایه گذاران بالقوه را تحت تاثیر قرار دهد؟

در اینجا چند نکته وجود دارد:

1. تحقیقات خود را انجام دهید. قبل از شروع نوشتن، مطمئن شوید که صنعت خود و آنچه سرمایه گذاران به دنبال آن هستند را می شناسید. این به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ای بسازید که متناسب با کسب‌وکار شما باشد و به احتمال زیاد به نتیجه برسد.

2. واضح و مختصر باشید. هنگام نوشتن یک طرح تجاری، مهم است که واضح و مختصر باشد. سرمایه‌گذاران می‌خواهند ببینند که شما برای کسب‌وکارتان برنامه‌ای سنجیده دارید، بنابراین مطمئن شوید که نوشته‌های شما به راحتی قابل پیگیری است.

3. نقاط فروش منحصر به فرد خود را برجسته کنید. چه چیزی کسب و کار شما را از سایر مشاغل در صنعت شما متمایز می کند؟ حتماً این موضوع را در طرح کسب و کار خود برجسته کنید، زیرا به شما کمک می کند تا از دیگران متمایز شوید.

4. پیش بینی مالی انجام دهید. سرمایه گذاران بالقوه می خواهند ببینند که کسب و کار شما پتانسیل سودآوری را دارد، بنابراین حتما پیش بینی های مالی را در طرح تجاری خود لحاظ کنید. این به آنها ایده بهتری در مورد اینکه آیا سرمایه گذاری در شرکت شما انتخاب خوبی است یا خیر، می دهد.

5. از دیگران بازخورد بگیرید. هنگامی که طرح کسب و کار خود را نوشتید، مهم است که قبل از ارائه آن به سرمایه گذاران بالقوه، از دیگران بازخورد دریافت کنید. به این ترتیب، می توانید مطمئن شوید که آن را تا حد ممکن قوی است قبل از قرار دادن آن در آنجا.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نوشته‌های تازه